ԱՆՇԱՐԺ ԳՈՒՅՔԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔԸ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ԵՎ ՀԱՍՑԵՎՈՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հիմք ընդունելով Արև Վարդգեսի Վարդանյանի 04.06.2024թ N 6180 դիմումը, ղեկավարվելով <Ինքնակամ կառուցված շենքների, շինությունների և ինքնակամ զբաղեցրած հողամասերի իրավական կարգավիճակի մասին> 2002թ. դեկտեմբերի 26-ի ՀՀ օրենքի 7-րդ հոդվածի 2-րդ ա) ենթակետի և ՀՀ կառավարության 2005թ. դեկտեմբերի 29-ի N 2387-Ն որոշման պահանջներով պահանջներով, նկատի ունենալով այն հանգամանքը, որ Աշտարակ համայնքի Նոր Երզնկա բնակավայրում գտնվող Արև Վարդգեսի Վարդանյանի իրավանախորդի Արմեն Ռաֆիկի Հովհաննիսյանի /ըստ օրենքի ժառանգության իրավունքի վկայագիր՝ 30.05.2024թ. ԳՄ 3178/ կողմից փաստացի տիրապետվող /ծածկագիր 07-050-0003-0006/ 0.34000 հա հողամասը նախատեսված չէ այլ նպատակային և գործառնական նշանակությամբ օգտագործելու համար, այն ընդգրկված չէ ինժեներատրանսպորտային օբյեկտների օտարման կամ անվտանգության, ինչպես նաև հնագիտական պատմամշակույթային հողերի պահպանման գոտիներում և այդ հողամասի նկատմամբ Արև Վարդգեսի Վարդանյանի սեփականության իրավունքի ճանաչումը չի սահմանափակում այլ անձանց իրավունքները և չի առաջացնում հարկադիր սերվիտուտ`
1. Ճանաչել Արև Վարդգեսի Վարդանյանի /ծնվ.11.09.1966թ./ սեփականության իրավունքը, Աշտարակ համայնքի Նոր Երզնկա բնակավայրի կադաստրային քարտեզի 07-050-0003-0006 ծածկագրով 0.34000 հա բնակելի կառուցապատման հողամասի նկատմամբ:
2. Համայնք Աշտարակ Նոր Երզնկա բնակավայրում գտնվող բնակելի կառուցապատման հողամասին /ծածկագիր՝ 07-050-0003-0006, 0.34000 հա/ տալ 15 համարը և հասցեն համարել՝
Նախագիծ կազմող(ներ)