Հիմք ընդունելով Հարություն Վարդանյանի 04.03.2025թ N2353 դիմումը, Աշտարակ համայնքի Աշտարակ քաղաքի, ըստ կադաստրային քարտեզի 02-001-0221-0013 ծածկագրի 0,0806 հա տնամերձ հողամասում մինչև 2001թ. կառուցված բնակելի տան նկատմամբ Հարություն Վարդանյանի սեփականության իրավունքը վերականգնելու մասին, ղեկավարվելով <իրավունք հաստատող փաստաթղթերը չպահպանված անհատական բնակելի տների կարգավիճակի մասին> ՀՀ օրենքի և ՀՀ կառավարության 29.12.2005թ. N 2387-Ն որոշման պահանջներով, նկատի ունենալով այն հանգամանքը, որ բնակելի տունը կառուցված չէ ՀՀ հողային օրենսգրքի 60 հոդվածով սահմանված հողամասերի, այդ թվում ինժիներատրանսպորտային օբյեկտների օտարման գոտիներում չի հակասում քաղաքաշինական նորմերին և չի առաջացնում սերվիտուտ՝
Ո Ր Ո Շ ՈՒ Մ Ե Մ 1. Ճանաչել Հարություն Վոլոդյայի Վարդանյանի /ծնվ.09.04.1955թ./ սեփականության իրավունքը, Աշտարակ համայնքի Աշտարակ քաղաքի կադաստրային քարտեզի 02-001-0221-0013 ծածկագրով տնամերձ հողամասում մինչև 2001թ. կառուցված 393,73 քմ բնակելի տան նկատմամբ: 2.Քաղաքաշինության և հողաշինության, ֆինանսատնտեսագիտական և գնումների բաժնիններին /Ն. Մուրադյան/ Հողերի գրանցման մատյաններում կատարել համապատասխան փոփոխություններ և գրանցումներ: