Համաձայն <<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՕ-150-Ն օրենքի և Կառավարության 2023 թվականի դեկտեմբերի 28-ի N 2343-Ն որոշման հավելվածի՝ 2025թ․ մարտի 10-ին ժամը 11։00-ին Արագածոտնի մարզի Աշտարակ համայնքի Սասունիկ բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենա <<ԷԿՈ ԲԻԼԴԻՆԳ>> ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Արագածոտնի մարզի Աշտարակ համայնքի Կարին թաղամասում 144 տեղ հզորությամբ կրթահամալիրի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ 2-րդ հանրային լսումը։
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.env.am), Աշտարակի համայնքապետարանի պաշտոնական կայքում:
Տեղեկատվություն ստանալու և առաջարկություններ ներկայացնելու համար դիմել <<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության և փորձաքննական կենտրոն>> ՊՈԱԿ-ին (հասցե՝ ք․ Երևան, Բուզանդի 1/3), էլ․ փոստ՝ envexpertise@env.am):