Հիմք ընդունելով Հարություն Վարդանյանի 04.03.2025թ N2353՝ դիմումը, ղեկավարվելով ՀՀ հողային օրենսգրքի 64-րդ հո դվածի 2-րդ կետի պահանջներով, նկատի ունենալով այն հանգամանքը, որ Աշտարակ համայնքի Աշտարակ քաղաքում գտնվող Հարություն Վարդանյանի իրավանախորդ Վոլոդյա Վարդանյանին սեփականության իրավունքով հատկացված 0.07 հա բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման նշանակության հողամասից փաստացի չափագրման արդյունքում /ծածկագիր 02-001-0221-0013/ ավել օգտագործվող մինչև 20% 0.0106հա /ընդամենը 0.0806 հա/ հողամասը նախատեսված չէ այլ նպատակային և գործառնական նշանակությամբ օգտագործելու համար, այն չի ընդգրկվել ինժեներատրանսպորտային օբյեկտների օտարման կամ անվտանգության, ինչպես նաև հնագիտական պատմամշակույթային հողերի պահպանման գոտիներում, չի սահմանափակում այլ անձանց իրավունքները և չի առաջացնում սերվիտուտ`
Ո Ր Ո Շ ՈՒ Մ Ե Մ 1. Ճանաչել Հարություն Վոլոդյայի Վարդանյանի /ծնվ.09.04.1955թ./ սեփականության իրավունքը ըստ Աշտարակ համայնքի Աշտարակ քաղաքի կադաստրային քարտեզի 02-001-0221-0013 կադաստրային ծածկագրում հատկացումից ավել օգտագործվող 0.0106 հա մակերեսով /ընդամենը 0.0806 հա/ հողամասի նկատմամբ: 2. Քաղաքաշինության և հողաշինության, ֆինանսատնտեսագիտական և գնումների բաժնիններին /Ն. Մուրադյան, Ա.Արամյան/ -Հողերի գրանցման մատյաններում կատարել համապատասխան փոփոխություններ և գրանցումներ: