Հիմք ընդունելով Գոռ Ղազարյանի 13.03.2025թ. N 2833 դիմումը, հողամասի փաստացի կատարված չափագրությունն, ըստ օրենքի ժառանգության իրավունքի վկայագրերը /տրված 16.02.2023թ., գմ 591 և գմ 589/ ու Աշտարակի համայնքապատկան հողերի օգտագործման և պահպանման նկատմամբ վերահսկողություն իրականացնող հանձնաժողովի 26.03.2025թ. N 38 արձանագրությունը, Աշտարակ համայնքի, Աշտարակ քաղաքի, 02-001-0777-0010 ծածկագրից, 0.25 հա գյուղատնտեսական նշանակության, արոտավայր հողամասը բարձրարժեք վարելահողի փոխադրելու վերբերյալ, ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 17.09.2009թ. թիվ 1066-Ն որոշման 7-րդ կետի, և <Տեղական ինքնակառավարման մասին> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետի պահանջներով՝
Ո Ր Ո Շ ՈՒ Մ Ե Մ.
1. Աշտարակ համայնքի, Աշտարակ քաղաքի, 02-001-0777-0010 ծածկագրից, Գոռ Մերուժանի Ղազարյանին /ծնված 10.10.1998թ./ և Շողիկ Վարուժանի Մելքոնյանին /ծնված 25.10.1960թ./, ընդհանուր բաժնային սեփականության իրավունքով պատկանող, 0.25 հա գյուղատնտեսական նշանակության հողամասը արոտավայր հողատեսքից փոխադրել բարձրարժեք վարելահողի:
2. Քաղաքաշինության և հողաշինության, ֆինանսատնտեսգիտական և գնումների բաժիններին /Ն. Մուրադյան, Ա. Արամյան/
- Հողերի գրանցման մատյաններում կատարել համապատասխան փոփոխություն և գրանցումներ: